Novinky

O nás

Team

Technika

Výsledky

Foto

Video

Historie

Kniha návštěv

Odkazy

Kontakt

!!! PRODÁME !!!

 

Historie

 

 

Všechno začalo někdy kolem roku 1971, kdy náš otec, děda a současný mechanik v jedné osobě, Milan Kresta, začal stavět jako první na Ostravsku autokrosovou buginu, se kterou se posléze účastnil závodů mistrovství republiky. V té době ještě ani jeden ze současných jezdců našeho týmu nebyl na světě.

V roce 1990 jsem začal já, tedy Dan Kresta, jezdit krajský přebor v motokrosu na "slavné" ČZ 125/516, kterou v další sezóně vystřídala starší Honda CR 125. V letech 1992 a 1993 jsem sedlal  Kawasaki KX 125. Obě tyto sezóny byly bohužel poznamenány úrazy. V první to byla zlomená ruka těsně nad zápěstím, ve druhé zlomená pánev. V roce 1994 jsem závodil na Suzuki RM 125. Pak následovala pauza až do roku 2000, kdy jsem se vrátil k motokrosu - tentokrát na Suzuki RM 250. V polovině sezóny 2001 jsem však z rodinných důvodů (rozvod :-)) se závoděním skončil.

V roce 2003 jsem se spolu s Kryštofem Látaníkem (kamarádem z motokrosu), zúčastnil  jednoho závodu Off road maratonu na tzv. "Slovenské sahaře" v Zahorie na jeho čtyřkolce Yamaha 350 Banshee. V roce 2004 jsem díky Kryštofově půjčovně čtyřkolek víceméně rekreačně jezdil na motokrosových tratích v okolí Ostravy.

V té době můj tehdy sedmiletý syn, Petr Kresta, začal jezdit na minibiku Blata 2,5. Někdy v srpnu 2004 jsme v Mošnově, právě při tréninku na minibiku, potkali Martina Němce a Tondu Veličku s jejich klukama Danem a Adamem. Poté, co jsme museli dvakrát uhnout s autem, aby nám do něj s kárama nevletěli :-) a co nám jejich jezevčík tajně vychlastal kolu z kelímku, jsme se skamarádili a s jejich přispěním se v další sezóně dali na motokáry...

 
 

Tímto Vám chlapci děkujeme a přejeme hodně úspěchů!!!