Odkazy

Kontakt

< zpět

Trebatice

13. - 14.5.2006 - druhý závod Moravského poháru 2006 se jel v Trebaticích. Tahle trať je pro nás od počátku našeho působení v motokárách zakletá. Všechno, co se nám kdy rozsypalo, se rozsypalo právě tady. Ani tento víkend bohužel nebyl výjimkou...

Problémy začaly hned v sobotu ráno, kdy jsme zjistili, že nám jde na "FCéčku" do válce voda. Ani po výměně o-kroužku se situace nezlepšila a nové těsnění odešlo po pár kolech také. To ale nebylo vše, ve válci popraskal a sloupal se kus nového nikasilu... Zdálo se, že se tady opět nesvezu. Nakonec jsem ale sáhl hlouběji do své stále prázdnější kapsy a koupil jsem válec jiný. Namontovali jsme ho ale až v pozdních odpoledních hodinách, takže na jeho odzkoušení jsme museli počkat až na ráno. Mezitím Péťa zajel ostrý motor. Ve chvíli, kdy jsme ho chtěli vyměnit za tréninkový, abychom ho šetřili na závod, se ale bohužel rozsypal. Kroužky zřejmě "zakoply" o výfukový kanál, čímž došlo ke zničení válce i pístu. Vše mělo najeto cca 20 minut... Takže Péťa musel odjet už druhý závod po sobě s tréninkovým motorem a já jsem byl odsouzen k dalším neplánovaným výdajům. V neděli se nám nálada o něco zlepšila, jelikož nový válec se po správném otryskování jevil velice dobře a Péťův tréninkový motor jezdil bez problémů. Měřené tréninky se nám ale moc nepovedly. Petr zajel až jedenáctý čas z patnácti jezdců, o vteřinu horší než jezdil standardně (na startu byli i čtyři jezdci s licencemi, kteří jeli mimo klasifikaci Moravského poháru). Já jsem byl 21. z 24 startujících. Naše třída byla pro tento závod spojena s třídou FC veterán, takže na roštu pak bylo docela husto!

V první jízdě Péťa zaspal na startu, takže se propadl až na třináctou pozici, v průběhu jízdy se dostal  o jedno místo dopředu. Takže skončil 12. (bez licencovaných jezdců 8.)

Já jsem v FCéčkách odstartoval bez problémů, před druhou zatáčkou jsem ale musel prudce na brzdy, protože jsem se snažil vyhnout kolizi Jirky Strnada s Petrem Klímou, kteří jeli přede mnou. Dostal jsem ale smyk a vyjel do trávy. Než jsem se dostal zpátky na asfalt, byl jsem úplně vzadu. Následovala stíhací jízda a v cíli jsem byl celkově sedmnáctý (11. v FC junior).

Ve druhé jízdě se Petr dostal po startu na desáté místo a po souboji s Filipem Boturem dojel devátý (bez licencovaných jezdců 5.)

Mně se start ze sedmnácté pozice docela povedl, ale když jsem se vnitřkem tlačil do první zatáčky, dostal jsem odněkud ránu a v hodinách jsem letěl mimo trať. Vedle mě tam přistál David Černín a Evžen Stryja. Bohužel mi zhasl motor, takže než jsem to roztlačil, ztratil jsem hodně času. Zase jsem se snažil co to šlo a skončil jsem opět sedmnáctý, v FC junior jsem byl dvanáctý.

Třetí jízdu zajel Péťa od startu až do cíle na devátém místě (opět pátý v hodnocení bez licencovaných jezdců), což byl výsledek, který odpovídal výkonu našeho neupraveného, tréninkového motoru.

Můj start a úvod třetí jízdy byl tentokrát bez větších problémů, postupně jsem se posouval pořadím a jezdil jsem časy o cca 1,5 vteřiny lepší než v tréninku. Do posledního kola jsem najížděl na celkovém osmém místě, což bylo vzhledem k mé sedmnácté startovní pozici a pětadvacetičlennému startovnímu poli docela slušné. Bohužel, asi půl kola před cílem mě zezadu trefil Evžen Stryja. Oba jsme skončili mimo trať. Ještě jsem to ve vzteku roztlačil a snažil se dojet do cíle, což se mi podařilo, jenže už mě neodmávli. Že mám úplně uražený chladič jsem si všiml, až když jsem dojel do depa. Naštěstí se to ale stalo až v posledním kole, takže jsem byl klasifikován jako celkově čtrnáctý (v FC junior 9.).

V celkovém hodnocení všech tří jízd skončil Petr ve třídě COMER 80 na 5. místě a já v FC juniorech jsem byl desátý. Na to, jaké jsme měli v sobotu problémy, a na mé kolize ve všech jízdách, to nakonec nedopadlo úplně nejhůře. Ovšem tolik peněz nás ještě žádný závod nestál...:-(